W Zamościu młodych piłkarzy do niedawna szkoliły trzy kluby, uczestniczące w rozgrywkach LZPN i ZOZPN – AMSPN Hetman, Hetmanek i Skorpion. W sierpniu 2010 roku powstał kolejny – Diecezjalny Klub Sportowy Gaudium Zamość. –Nie jesteśmy dla nich konkurencją – tłumaczy założyciel, prezes i trener Gaudium, ks. Tomasz Winogrodzki

Ksiądz Tomasz Winogrodzki z parafii Św. Krzyża w Zamościu, mistrz Europy księży w halowej piłce nożnej, powoli przymierza się do zakończenia kariery piłkarskiej (obecnie reprezentuje Echo Zawada w klasie A). Chce się skupić na szkoleniu najmłodszych adeptów futbolu. Już jest trenerem. Ukończył kurs instruktorów i założył Diecezjalny Klub Sportowy "Gaudium” Zamość, w którym szkoli zawodników obecnie e grupach: młodzików starszych (urodzeni w latach 1998 i 1999) oraz orlików (rocznik 2000 i młodsi).  Drużyny chłopców uczestniczą w rozgrywkach okręgowych, drużyna młodziczek występuje w rozgrywkacj wojewódzkich LZPN.

- Nie jesteśmy konkurencją dla AMSPN-u, Skorpiona i Hetmanka. Nie zamierzamy im podbierać zawodników. Jesteśmy raczej ”kołem ratunkowym” dla chłopców, którzy chcą grać w piłkę, ale nie mają tyle umiejętności, żeby reprezentować Hetmana czy Hetmanka. Większość naszych zawodników to ministranci - tłumaczy ks. Tomasz.

Słowo ”Gaudium” w języku łacińskim oznacza ”radość”. I właśnie nauka i występy w klubie ks. Tomasza ma sprawiać piłkarzom zadowolenie.
- Siedzenie na ławce rezerwowych w AMSPN-ie na pewno nie da zawodnikom takiej radości, jak gra w meczach ligowych. U nas chłopcy mają taką możliwość. Zapraszamy kolejnych, którzy czują się za słabi na grę w Hetmanie czy Hetmanku, ale uwielbiają piłkę nożną. Przygarniemy każdego - mówi ks. Tomasz.

Klub na początku był finansowany przez księdza Tomasza. Pomagają także rodzice, którzy własnymi samochodami dowożą zawodników na mecze. Obecnie klub otrzymuje dotację z Urzędu Miasta Zamość.

Źródło: Kronika Tygodnia / Marek Sztochel

Poprawiony (czwartek, 03 stycznia 2013 18:41)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież